دکتر تاج بخش

بواسیر


بیماری بواسیر، با نام بیماری هموروئید هم شناخته می‌شود. این بیماری از آسیب دیدن سیاهرگ یا همان رگ‌های وریدی‌ای که در قسمت راست روده و ناحیة تحتانی هستند، به وجود می‌آید. این آسیب دیدگی با ملتهب شدن و تورم سیاهرگ‌ها ایجاد می‌شود.


بیشتر بخوانید

کیست مویی


بیماری کیست مویی نیاز به درمان قطعی دارد؛ زیرا در صورتی که درمان نشود باعث گسترش کیست مویی، عفونت کل بدن، سرطان پوست و تب شدید و … می‌شود.


بیشتر بخوانید

آبسه مقعدی


آبسه مقعدی که به نام های آبسه پیلونیدال و پری آنال نیز معروف می به دلیل وجود چرک بیمار علاوه بر درد احساس تب ، بدن درد ، بی اشتهایی و بدی حال عمومی می کند. خیلی ها به اشتباه فکر می کنند که دچار سرما خوردگی شده اند و به اشتباه به پزشک عمومی مراجعه می کنند و پزشک عمومی هم به دلیل اینکه بیمار اطلاعات لازم را ارائه نمی دهد و یا به درستی معاینه نمی کند، عملاً درمان سرما خوردگی را تجویز می نمایند.


بیشتر بخوانید

فیستول


فیستول در علم پزشکی به اتصال غیر طبیعی دو اندام یا دو رگ و … که به صورت طبیعی باید از هم جدا باشند گفته می‌شود که بیماری محسوب می‌شود. این اتصال غیرطبیعی در هر محلی ممکن است ایجاد شود، اما شایع‌ترین محل این بیماری درناحیة تحتانی است که به آن فیستول مقعدی می‌گویند.


بیشتر بخوانید

دکتر ستایش

درمان و جراحی انسداد شریانی


در واقع انسداد شریانی بیماری از یک بیماری مشخص به نام تصلب شرایین، که به دلیل وجود ماده ای مومی شکل در درون رگ ها است، سرچشمه می گیرد. این ماده را به نام پلاک می شناسند. زمانی که در درون رگ ها پلاک به مقادیر کافی انباشته شود، عروق مسدود شده و جریان عادی خون آهسته و یا از حرکت باز می ایستد. این جریان خون کند امکان دارد به اختلال “ایسکمی” خاتمه یابد.


بیشتر بخوانید

درمان و جراحی واریس پا


برای جلوگیری از ابتلا به واریس پا، تا جایی که امکان دارد در طول روز به مدت طولانی روی پا نایستید، استراحت و ورزش های متناسب برای پا، در زمینه جلوگیری و درمان واریس پا موثر می باشد. بیمار باید سعی کند تا در مرحله ی اول مدت زمان طولانی روی پاهایش نایستد. انجام تمرینات ورزشی و استراحت دادن به پا می‌تواند در طول پروسه درمان موثر باشد. در صورت داشتن اضافه وزن و چاقی، کاهش وزن می تواند موثر باشد.


بیشتر بخوانید

درمان و جراحی آنوریسم عروقی


آنوریسم آئورت شکمی عبارت است از انسدادی بزرگ در قسمت پایین رگ اصلی بدن یعنی آئورت که خون را به همه قسمت‌های بدن انتقال می دهد. آئورت بزرگترین رگ خونی در بدن است که از قلب به وسیله مرکز قفسه سینه و شکم در سراسر بدن منشعب می‌شود. بنابراین اگر آنوریسم آئورت شکمی پاره شود، این خونریزی می تواند منجر به مرگ شود. درمان آنوریسم با توجه به اندازه و سرعت پیشرفت آن، از حالت انتظار و مراقبت تا جراحی اضطراری متفاوت است.


بیشتر بخوانید

درمان و جراحی انسداد عروق كاروتيد خونرسان مغز


زمانی که مقدار بسته شدن عروق کاروتیدی بین ۵۰ تا ۶۹ درصد باشد، به احتمال زیاد احتیاج به انجام عمل جراحی می‌باشد، علی الخصوص اگر بسته شدن عروق باعث نمایان شدن علائمی در بیمار شده باشد. اگر عروق کاروتیدی بیش از ۷۰ درصد آن بسته شده باشد، در بیشتر اوقات انجام عمل جراحی تجویز می‌شود. جراحی باعث کاهش خطر سکته ‌ی مغزی بعد از نمایان شدن علائمی مانند سکته‌ی ایسکمیک گذرا یا سکته‌ی خفیف می‌شود.


بیشتر بخوانید